برگزاری رویداد کار آفرینی گردشگری دزفول

4 مهر 1400

بنیانگذار و مدیر شتاب‌دهنده اَوِن دزفول، جذب نخبگان حوزه گردشگری، اهداف پایه‌گذاری رویداد کارآفرینی گردشگری دزفول را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار، آیین اختتامیه رویداد کارآفرینی گردشگری دزفول در سالن مرکز فرهنگی دفاع مقدس برگزار شد.

بنیانگذار ومدیر شتاب‌دهنده اَوِن دزفول در این آیین گفت: رویداد کارآفرینی گردشگری دزفول نخستین برنامه مرکز رشد و شتاب‌دهنده است و در مسیر برگزاری این رویداد ناملایمات زیادی وجود داشت که البته طبیعی است، چراکه هنگام آگاهی بخشیدن به جامعه مقاومت‌ها آغاز می‌شود.

غلامحسین دیاحسین با بیان اینکه فعالیت‌ها بر حسب منافع جمعی و شهری دنبال شده و هیچ منافع مالی در کار نبوده است، افزود: ادامه‌دهنده راه شهید سلیمانی و سایر شهدا هستیم.

وی به ظرفیت‌های دزفول در حوزه‌های اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال اشاره کرد و گفت: به‌دلیل وجود ظرفیت‌های موجود به فکر برگزاری رویدادهای باکیفیت و تخصصی افتادیم و بافت ۲۰۰ هکتاری قدیم دزفول چشم‌انداز مناسبی برای رویداد گسترش فرهنگ کارآفرینی است.

بنیانگذار ومدیر شتاب دهنده اَوِن دزفول توضیح داد: در این راستا برای جذب نخبگان حوزه گردشگری، کمک به رشد اقتصادی شهرستان دزفول و استان خوزستان، کمک به ساختن نوپاهایی در کلاس جهانی، پر کردن فاصله بین کارآفرینان دانشگاه‌ها، بازار و صنعت رویداد کارآفرینی گردشگری دزفول را پایه‌گذاری کردیم.

لزوم بهره‌گیری از نخبگان مراکز رشد و شتاب‌دهنده‌ها

دیاحسین، اشتغالزایی، تولید ثروت و جذب سرمایه برای نوپاها، کمک به دسترسی نوپاها به بازارهای بین المللی را از اهداف رویداد کارآفرینی گردشگری دزفول دانست و گفت: این رویداد در چند محور اجرا شد که یکی از آنها گردشگری کشاورزی است.

وی متذکر شد: گردشگری کشاورزی با نگاه اقتصادی کشاورزی مدنظر این رویداد بود که بخشی از آنها محقق شد و جشنواره‌های صنایع تبدیلی، گردشگری روستایی و گردشگری آنلاین از دیگر محورهای این رویداد هستند.

بنیانگذارو مدیر شتاب‌دهنده اَوِن دزفول یادآور شد: انتظار می‌رود از نخبگانی که در مرکز رشد و شتاب‌دهنده دزفول فعالیت دارند در بدنه مشاوران حوزه کارآفرینی و اقتصاد فرمانداری دزفول به‌عنوان اتاق فکر استفاده شود.

همچنین غلامحسین دیاحسین2 هم گفت: از ابتدای سال ۹۹ به دنبال برگزاری جشنواره بودیم تا در حوزه گردشگری ایده‌های نو را شناسایی کنیم.

وی افزود: با همکاری2 مرکز رشد شهرستان دزفول نخستین رویداد کارآفرینی صنعت گردشگری اسفندماه ۹۹ استارت این رویداد زده شد.

به چالش‌های برگزاری رویداد کارآفرینی گردشگری دزفول اشاره کرد و گفت: اسفند سال گذشته افتتاحیه رسماً کلید خورد که بازخورد خوبی داشت و از فروردین امسال هم ثبت‌نام جشنواره آغاز و جذب ایده‌ها آغاز شد.

دیاحسین افزود: از ۹۰ طرح ارائه شده به رویداد کارآفرینی گردشگری دزفول با نظر هیئت داوران ۲۳ طرح که قابلیت ارائه در مسابقه ایده‌شو را داشتند انتخاب و از بین آنها ۱۱ طرح اولویت‌دار برگزیده شدند.

وی تأکید کرد: با حمایت اسپانسرها و حامیان مالی، شتاب‌دهنده و مرکز رشد ۶۰۰ میلیون ریال برای برگزاری رویداد کارآفرینی گردشگری دزفول هزینه شد.

You May Also Like…

پخش لایو شهرستان دزفول

در این لایو زنده که با حمایت و پشتیبانی همه جانبه میراث فرهنگی، شهرداری دزفول، فرمانداری دزفول، شرکت یگان پرواز آسمان،...

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع کنید

جهت تکمیل فرم‌های ثبت‌نام در شتابدهنده اون یا ارتباط با مدیران مجموعه از طریق صفحه زیر اقدام نمایید

در ارتباط باشید

۰۶۱-۴۲۳۲۲۵۰۵ ۴۲۳۲۲۵۰۶

دزفول - خیابان امام خمینی جنوبی خیابان شهدای محراب نبش خیابان رمضان (اداره پست قدیم) ساختمان شتابدهنده اون

شنبه-پنجشنبه صبح ۸:۰۰ تا ۱۴:۰۰